Vándorbetlehemesek járják Verőcét
December 20. és 23. között vándorbetlehemesek járják Verőcét, hogy az egyedülálló, idős emberek szívét örömmel töltsék meg. Köszönet érte!
Magukról így vallanak:
„Mi is a vándorbetlehemezés szokása évek óta falunkban? Egy-két csapat felnőtt, fiatal, kisgyermekből összeálló csapat (december 20. és 23. között) lámpásokkal és korhű jelmezbe bújva járja a falu utcáit. Kisebb pásztorjátékkal örvendezteti meg az idősek szívét. Ez ajándék a magányosoknak/időseknek, de mi mindannyian sokkal több ajándékot kapunk azáltal, ahogy láthatjuk az idősek arcán a meghatottságot, a visszatükröződött boldogságot.”